gry analogowe

GRY ANALOGOWE

Wszyscy wiemy, że granie jest fajne. W moim przypadku tworzenie gier okazało się jeszcze fajniejsze. Poniżej kilka moich projektów, które wyszły już z fazy pierwszych testów (dodam, że wyszły zwycięsko), i są teraz dopracowywane.

 

W tak zwanym wolnym czasie.  

ZEN BIZNESU

Gra karciana dla 2-4 graczy, opowiadająca o trudach prowadzenia działalności gospodarczej w naszym kraju. Po załączonym obrazku (oraz nazwie) widać, że dzieje się w uniwersum Zena Sarkazmu. Czyli będzie nieco gorzko, nieco smutno, ale przede wszystkim zabawnie. Bardzo dobra dla ludzi, którzy planują otworzyć własny biznes i wierzą jeszcze, że państwo jest ich przyjacielem na tej trudnej drodze.

Etap prac: zaawansowane testy.

Więcej informacji: zenbiznesu.pl

FOEDUS

Kiedy z karków podbitych narodów został zdjęty but okrutnego imperatora (razem z jego głową), nastał czas odbudowy. Jednak upadek Imperium nie dla każdego oznaczał koniec najmroczniejszej ery w spisanej historii. Gracze wcielają się w głowy wysokich rodów imperialnej szlachty, która próbuje teraz odbudować stare porządki, ale tym razem z kimś odpowiedniejszym u władzy. W tej strategii dark fantasy, gracze muszą zmierzyć się nie tylko z innymi rodami, ale też z narodami, które zasmakowawszy wolności, nie oddadzą jej łatwo. W przeciwieństwie do wielu podobnych tytułów, gracze nie będą półbogami, którzy na czele swoich armii co rundę kładą chorągiewki na kolejnych podbitych terenach. Tutaj są tylko jedną z wielu sił, i to wcale nie najmocniejszą. O każdą przewagę nad przeciwnikiem będą musieli zawalczyć, i to nie zawsze na polu bitwy. Nie dysyponują w końcu siłami upadłego przecież imperium, a mają przeciwko sobie dużo mocniejszego przeciwnika – wolne narody, które jeszcze nie tak dawno temu rozgromiły imperialne legiony. Nierozważne działania graczy mogą nawet doprowadzić do kolejnego powstania i szybkiego zakończenia gry.

Etap prac: wewnętrzne testy mechaniki, prace nad grafiką oraz światem, w którym dzieje się gra.

Więcej informacji: wkrótce.